O czym należy napisać…

Ostatni tydzień obfitował w niezwykłe, wręcz epokowe wydarzenia.

Gazeta Wyborcza straszy, że na święta zabraknie telewizorów (link). Sklepy dostają 20% zamówionych odbiorników.

Polaków ogarnęła gorączka zakupów. Jak się to przedstawia w liczbach, a no tak….

W roku ubiegłym sprzedano u nas 460 tys. płaskich telewizorów i 790 tys. odbiorników starego typu, tzw. CRT (dane za Media &Marketing Polska). W tym roku tylko do końca sierpnia klienci zakupili 456 tys. LCD i plazm (sprzedaż CRT spadła o 32 proc.). A prawdziwe żniwa dopiero się rozpoczęły, bo ostatnie trzy miesiące w roku to około 45 proc. rocznej sprzedaży.- Szacujemy, że sprzedaż telewizorów LCD i plazm – ilościowo – w całym 2007 roku będzie wyższa o ponad 150 proc. niż w ubiegłym roku – ocenia Batóg.

Święta bez nowego płaskie telewizora, mogą się okazać traumatyczne dla milionów Polaków wyczekujących na werdykt jury w „Tańcu z gwiazdami”. Miejmy nadzieję, że zmobilizowani tym faktem producenci telewizorów, mający nie tylko na uwadze zysk, ale także dobro psychiczne Polaków dostarczą do sklepów brakujące odbiorniki. Rodacy! Do kolejek!

W świecie polityki pojawił się nowy premier i jego nowa ekipa.

Nowy rząd zbudowany na egzotyczna koalicji liberałów i ludowcami (czy gdzieś na świecie istnieje podobna?) ma zapewnić Polsce cud ekonomiczny. Na cud czekamy…

Cudu nie było przy nominacjach ministerialnych, które nie przyprawiają o zawrót głowy. Zamiast specjalistów, ekspertów i managerów mamy grupę posłów (Ewa Kopacz, Grzegorz Schetyna, Cezary Grabarczyk, Julię Piterę i innych)na stanowiskach ministrów. Może jednak są oni ekspertami? O ile, Julia Pitera od lat walczy z korupcją i przewodniczyła Transparency International, to Ewa Kopacz swoje doświadczenie w zarządzaniu służbą zdrowia opisuje tak:

Ewa Kopacz
Ur 1956 w Skaryszewie – polityk, lekarz, poseł na Sejm od 2001.
Pochodzi z Radomia, zamieszkuje w Szydłowcu. Ukończyła w 1981 studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie. Posiada specjalizację drugiego stopnia w zakresie medycyny rodzinnej. Do 2001 kierowała Zakładem Opieki Zdrowotnej w Szydłowcu.
W latach 1998 – 2001 pełniła funkcję radnej sejmiku mazowieckiego. Od 2001 r jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Z ramienia tego ugrupowania sprawowała mandat posła IV kadencji, reprezentując radomski okręg wyborczy.
Ponownie została wybrana do Sejmu V kadencji, w którym objęła stanowisko przewodniczącej Komisji Zdrowia. Od 2006 pełni obowiązki przewodniczącego mazowieckich struktur Platformy Obywatelskiej.

żródło: Oficjalna strona: http://www.kopacz.pl

Liczne dokonania Pani Minister na polu służby zdrowia (patrz biografia) napawają nas nadzieją na zdrowotny cud w Polsce.

 

Inni profesjonaliści – Polscy piłkarze – awansowali do Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Historyczny sukces zawdzięczamy Holendrom – holenderskiemu trenerowi oraz holenderskiemu systemowi szkolenia, w którym dorastał i kształcił swe piłkarskie umiejętności Ebi Smolarek. Aż strach pomyśleć, co by było gdyby szlify piłkarskiego rzemiosła zdobywał w naszym pięknym kraju.

Kończąc wieści z Polski natrafiłem na arcy-ważną informację na stronie Dziennika Online. (www.dziennik.pl). Dziennik, powołując się na Fakt donosi: Radek Majdan znalazł nową miłość! (oto link – http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=124&ShowArticleId=68047). Radka widziano w towarzystwie tajemniczej brunetki w jednym z warszawskich klubów. Romantyczny wieczór, który Radek zaaranżował kupując między innymi kwiatki w celafonie (patrz zdjęcia) skończył się tak:

„I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie prozaiczne zakończenie tej romantycznej sceny. Otóż kiedy para o 7:00 rano wychodziła z klubu, towarzyszce Radka wypadły kwiaty z ręki i rozsypały się po chodniku. Schylona zbierała je. A co robił Radek? Pisał SMS-y. Czy chłopiec w jego wieku nie powinien już wiedzieć, że w takiej sytuacji należy pomóc kobiecie?”

Swoją drogą ciekawe co Radek pisał w SMS’ie i komu?

Reklamy

~ - autor: M. w dniu Listopad 20, 2007.

Jedna odpowiedź to “O czym należy napisać…”

  1. Stary, „Taniec z gwiazdami” dawno się skończył. Teraz na topie jest „Jak oni śpiewają na lodzie?”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: